XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

„Po jakimś długim czasie zdołałem zrozumieć, że nie chcesz, ażebym był ojcem, nie stając się dzieckiem. Dlatego właśnie przyszedł na świat Twój Syn. Jest On całkowicie Twój”.
/K. Wojtyła „Promieniowanie ojcostwa”/
Hasło Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy 14 października,  zostało zaczerpnięte z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa”– to tytuł dramatu Karola Wojtyły.

Bóg jest blisko człowieka. „Trzeba wejść w promieniowanie ojcostwa, w nim dopiero wszystko staje się rzeczywistością pełną”. To w tym utworze znajdziemy wezwanie: „Ojcze, bądź moją Drogą, bądź Źródłem!”

„Wszyscy są w drodze. Droga ich prowadzi od bieguna samotności do bieguna miłości.”
„Jest we mnie miłość mocniejsza od samotności”.
To miłość, która nigdy się nie kończy. Promieniuje przez macierzyństwo Maryi.
Bóg troszczy się o nasze zbawienie. Aby właściwie przeżyć tajemnicę ojcostwa, trzeba Mu ufnie zawierzyć.

W tym dniu wspieraliśmy również program stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. To najpiękniejszy z pomników, jakie można zbudować dla człowieka, pragnąc uczcić jego dokonania i zachować go w pamięci przyszłych pokoleń.

W kościele można było obejrzeć wystawę poświęconą ks. Jerzemu Popiełuszce zamordowanemu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w 1984 roku. 19 października mija rocznica jego męczeńskiej śmierci. Żył w prawdzie i zgodzie ze swoim sumieniem, bo "sumienie jest taką świętością, że nawet sam Bóg sumienia ludzkiego nie ogranicza".