Parafialne kolędowanie 2018

Święta Bożego Narodzenia to najradośniejszy czas w naszym ziemskim życiu. W Noc Betlejemską rozwiązują się wszystkie problemy i najbardziej zawiłe ludzkie supełki.

Dziś – 6 stycznia 2018r. w progach ubogiej stajenki, Grupa Muzyczna Barka, powitała przybyłych do Maleńkiego Jezusa jedną z  najstarszych kolęd świata „Przybądźcie dziś wierni”, która zachęcała nas, abyśmy w zgodzie i pokoju podziękowali Bogu, że zstąpił z nieba na ziemię.

„Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Żeby każda czarodziejka po trzydziestu latach
Nie stawała się czarownicą.”

Pierwsza pieśń bożonarodzeniowa według tradycji jest dziełem św. Franciszka z Asyżu. Ojczyzną kolęd są Włochy, skąd przez Zachód dotarły one do Polski prawdopodobnie w XIV wieku. "Co prawda liturgiczny okres Bożego Narodzenia trwa w Kościele około dwóch tygodni, to jednak w polskiej tradycji kolędowanie towarzyszy nam od świąt aż do 2 lutego". Śpiewane w kościołach pastorałki i kolędy dają wyraz głębokich uczuć związanych z Nadzieją, która zrodzona w ciemną noc, pozwala żyć w miłości Boga i bliźniego.

Na zakończenie ks. M. Wądrzyk podziękował wszystkim za wspólne kolędowanie.

Zobacz GALERIĘ zdjęć.