Wskrzeszona walką, miłością i modlitwą.

„Modlitwy idą i wracają. Nie ma niewysłuchanej.”

Po 123 latach niewoli mamy wolną Polskę. Jan Paweł II powiedział: „Nie może być Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie”.

11 listopada w naszej parafialnej świątyni ks. Proboszcz Mirosław Wądrzyk odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Zebrali się na niej wszyscy przedstawiciele naszej wspólnoty, dając wyraz swej jedności w trosce o Polskę i jej przyszłość.

Inspirujące do głębokich przemyśleń kazanie wygłosił ks. Wojciech Pastwa. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej z Nowej Wsi, występ scholi dziecięcej Angelus oraz program artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi.

Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Nowej Wsi poległych podczas II wojny światowej i pomordowanych w obozach koncentracyjnych.
Wiemy, że wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze. Dlatego ze wszystkich sił powinniśmy dokładać starać, aby rozkwitała wolna i niepodległa przez następne tysiąclecia.

„Ojczyzna – to czas dawny,
Ojczyzna – to czas bliski
To miły dom rodzinny i matki oczy jasne
Ojczyzna – to jest mowa znajoma od kołyski
Ojczyzna – to my sami, to serca nasze własne.”