Czuwanie ze św. Stanisławem Kostką

A ty się odważ świętym stanąć Pana
A ty się odważ stanąć jeden sam
Być świętym – to nie zlękły powstać z wschodem
To ogromnym być, przytomnym być! „

C.K. Norwid: „A ty się odważ”

Współczesny świat pragnie szczęścia bez miary i za wszelką cenę….
A ja? Ile mam lat?  Ile chwil z życia uciekło mi bezpowrotnie? Co dla mnie jest ważne?

Na te wszystkie pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedź, modląc się za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki na wrześniowej Adoracji.  Młodzieńca, który przez działanie Ducha Świętego w mężny i bezkompromisowy sposób pozostał wierny swojemu powołaniu.
Całym krótkim życiem pokazał nam jak wypełnić je miłością do Boga i bliźniego, pokonywać i przezwyciężać wszelkie nieprawości, czynić dobro, być wiernym w rzeczach małych, sumiennie wykonywać obowiązki, zachować czystą duszę i ciało, a zdobytą wiedzę wykorzystać dla dobra ludzi i doskonalenia świata.

Wzorując się na św. Stanisławie, módlmy się  o radosne spotkanie z Bogiem. Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Świętego Stanisława Kostki. W tymże roku obchodzić będziemy 11 listopada 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W 1674 roku papież Klemens X ogłosił go patronem Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Ks. Mirosław Wądrzyk zakończył Adorację przygotowaną przez Barkę błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Nie bójcie się wymagać od siebie „rzeczy większych”.