Święto Świętej Rodziny

30 grudnia w naszej świątyni modliliśmy się w intencji rodzin. To święto Najświętszej  Rodziny, ale równocześnie wszystkich rodzin, bo one są wypełnieniem woli Boga.
Za zgodą papieża Aleksandra VII, biskup Francois Montmorency-Laval, 4 listopada1684 r. w Kanadzie po raz pierwszy ustanowił Święto św. Rodziny, które na stałe do liturgii zostało wprowadzone za pontyfikatu papieża Leona XIII. Benedykt XV zdecydował, że obchodzi się to święto w całym Kościele.

25 grudnia świętowaliśmy Boże Narodzenie. Jezus – Syn Boży przyszedł na świat. Zamieszkał wśród ludzi. Maryja z Józefem wychowywali Go w atmosferze wzajemnej miłości i świętości obyczajów. Z nadzieją i wiarą.

Współczesna rodzina, mimo upływu lat, nie różni się od tej sprzed wieków. W każdej rodzinie pełno radości i smutków. Narodziny i dni wesela idą w parze ze śmiercią, bólem i cierpieniem. Trudy codziennego życia, stresy, niepewność kolejnych dni, dramaty i choroby są częścią ludzkiej egzystencji. Święta Rodzina miała od początku „ciężkie życie”. Nie poddała się jednak, tylko realizowała plan Boga.

O godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Eucharystia dziękczynna w intencji małżonków jubilatów, którzy odnowili swoje małżeńskie przyrzeczenia. Ich wzajemna miłość i wiara sprawiły, że stworzyli rodziny, które dając świadectwo prawdzie, budują cywilizację miłości i braterstwa.

W tym dniu kolędował w naszej świątyni zespół Jetelinka pod opieką p. Moniki Wałach – Kaczmarzyk. Piękne kolędy wypełniły serca słuchających i na pewno rozradowały Maleńkiego Jezusa.