„Pan Bóg zdobywa dusze przez miłość.”

Sierpniowa adoracja ze św. Maksymilianem Marią Kolbe
„Pan Bóg zdobywa dusze przez miłość.”

11 sierpnia przeżywaliśmy adorację ze św. Maksymilianem Marią Kolbe – franciszkaninem, misjonarzem, męczennikiem – patronem naszej parafii.

Podczas wspólnej modlitwy, która zbliża do miłości Bożej i jest najpotężniejszym środkiem, aby w naszych duszach i sercach zapanował pokój, wsłuchaliśmy się w najcenniejsze myśli człowieka, który oddał swoje życie za innego więźnia w Auschwitz- Birkenau. Poprzez Niepokalaną całkowicie zaufał Bożemu Miłosierdziu. Wiedział, że niewiele można zrobić, jeżeli nie da się dobrego przykładu. Całe życie i śmierć św. Maksymiliana pokazują, jak całkowicie zaufać Bogu, aby „zdobyć niebo”.

Nasz patron zachęcał szczególnie do modlitwy, to ona zbawia świat i wcale nie mierzy się jej wartości w zależności od długości i ilości, ale jej istotą jest „wzniesienie myśli i duszy do Boga”.

Te wspólnie spędzone chwile - modlitwy, prośby, błagania i podziękowania płynące z modlących się serc – są wyrazem naszego zaufania i wdzięczności dla Boga. Tylko z nim „olbrzymami jesteśmy” dążącymi do celu.

Adorację przygotowaną przez Grupę Muzyczną Barka zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Ks. M. Wądrzyk zaprosił zgromadzonych na uroczystości odpustowe, które odbędą się ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego 14 sierpnia oraz na kolejną adorację 1 września.