parafianowawies.info

Boże Ciało - Uroczystość

31 maj 2018
Boże Ciało - Uroczystość
«Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki»

(J 6, 51)

31 maja 2018r. odprawiona została Msza św. przy kapliczce na rozwidleniu ulic B. Głowackiego i gen. T. Kościuszki. To od niej rozpoczęliśmy procesję Bożego Ciała. Chrystus szedł razem z nami, dając nadzieję wątpiącym, pocieszając chorych, stroskanych, przygnębionych problemami, szukających pociechy, napełniając radością wszystkie serca adorujące Go i przez modlitwę pragnące zaznać Jego dobroci.

W czasie kazania ks. proboszcz M. Wądrzyk, odnosząc się do potrzeb głodujących, podkreślił wagę „chleba” w sensie dosłownym i przenośnym. Chrystus -  zgodnie ze Swoją obietnicą w Najświętszym Sakramencie jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew, ma życie wieczne. Chrystus trwa w nim, a on w Chrystusie.

„Ilekroć sprawujemy w Kościele Eucharystię, wspominamy śmierć naszego Zbawiciela, wyznajemy Jego zmartwychwstanie i oczekujemy Jego przyjścia. Nie ma zatem cenniejszego i większego sakramentu niż Eucharystia. Kiedy przyjmujemy komunię, zostajemy wcieleni w Chrystusa. Nasze życie zostaje przemienione i wywyższone przez Chrystusa.”
/św. Jan Paweł II /