Majowe Czuwanie Modlitewne

„Cała moja nadzieja jest więc w Tobie i za Twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń.

O droga święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzucona. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć Twego serca i wielką potęgę Twego wstawiennictwa.”
Ileż w naszym życiu spraw beznadziejnych, takich, które trzeba rozwiązać, a nie ma na to szansy.Kto może nam pomóc? Kogo wstawiennictwa szukać?

5 maja 2018r – uczestniczyliśmy w kolejnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w obecności św. Rity z Cascili. Ta niezwykła augustianka została beatyfikowana w 1628 roku przez papieża Urbana VIII, kanonizowana na przełomie XIX i XX wieku przez Leona XIII, a przez Jana Pawła II tytułowana Perłą Umbrii. Jej atrybutami są: dwoje dzieci, krucyfiks, cierń, figa, pszczoły i róża. Święta Rita jest patronką: chorych, rannych, problemów małżeńskich, osób poniżanych, matek oraz spraw trudnych i beznadziejnych. 22 maja w dniu jej wspomnienia, ludzie na całym świecie udają się do kościołów pod jej wezwaniem. Modlą się do niej w swoich intencjach a w podzięce przynoszą bukiety róż.

Na zakończenie wspólnej modlitwy adoracyjnej ks. proboszcz M. Wądrzyk poświęcił róże, które po nabożeństwie ofiarowane zostały szukającym wstawiennictwa świętej Rity.

Modlitwa do św. Rity
Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana, naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego.
Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam, módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznał/a skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne.
Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę (proszę wymienić prośbę)
I spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mógł/mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha świętego.
Amen.