parafianowawies.info

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
24.03.2024

Dzisiejsza niedziela przypomina nam pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00 oraz podczas każdej Mszy św.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak również na konto parafialne.
W ubiegłą niedzielę na nowe ławki do naszego kościoła zebrano na tacę: 12.338 zł i na konto parafialne: 4.050 zł. Bóg zapłać!

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (dzisiaj o godz. 14.30, w Wielki Piątki o godz. 22.00) i Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym (dzisiaj o godz. 15.00 oraz w Wielki Piątek po zakończeniu liturgii).

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy. Adoracja będzie trwać do godziny 22.00.

W Wielki Piątek adoracja indywidualna (według wyznaczonych ulic) w ciszy od godziny 8.00. O godzinie 15.00 w Godzinę Miłosierdzia zapraszamy na wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia.
Obrzędy Wielkiego Piątku o 18.00: Adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po Liturgii Męki Pańskiej odśpiewamy wszystkie trzy części Gorzkich Żali. O godz. 22.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Adoracja Pana Jezusa będzie trwać całą dobę do obrzędów Wigilii Paschalnej.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły co do ilości – 3 razy dziennie, i co do jakości – potrawy bezmięsne. Ofiara składana w tym dniu przy adoracji Krzyża przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie.
Bardzo prosimy strażaków o wartę honorową przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 18.45 oraz podczas Procesji Rezurekcyjnej.

W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy wypełniwszy zwykłe warunki odpustu, spełnią następujące dzieła:
a) w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie hymnu
Przed tak wielkim Sakramentem,
b) w Wielki Piątek – pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie celebracji
Liturgii na cześć Męki Pańskiej,
c) w Wielką Sobotę – udział w liturgii Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów o godzinie: 9.00; 9.30; 10.00; 10.30 i 12.00.
W tym dniu post nie obowiązuje, ale zachowajmy go przynajmniej do poświecenia pokarmów. Poświęcone pokarmy powinno się spożyć podczas uroczystego posiłku po REZUREKCJI (zwyczajowo jako śniadanie wielkanocne).

Zapraszamy Parafian na uroczyste obchody Zmartwychwstania Pańskiego, połączone z procesją rezurekcyjną w sobotę w kościele o godz. 19.00. Prosimy wszystkich uczestników liturgii wielkosobotniej i Rezurekcji o przyniesienie ze sobą świec (mogą to być paschaliki zakupione w ramach akcji CARITAS). Zapraszamy do Procesji Rezurekcyjnej: Orkiestrę, Strażaków, Poczty Sztandarowe, Panów do baldachimu, Panie ze świecami, Panie w strojach regionalnych, młodzież, dzieci.

Plan liturgii i adoracji na Wielki Tydzień znajdziemy w gablotce, w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.

Od Wielkiego Czwartku do środy przyszłego tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna!

Pod chórem są do zabrania i wypełnienia deklaracje duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które będzie można złożyć w poniedziałek 8 kwietnia w czasie Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Wprowadziliśmy w naszej parafii „Księgę intencji serc”, do której można wpisywać nasze intencje osobiste, które mamy ukryte w naszych sercach. Intencje te będziemy wyczytywać każdego 14 dnia miesiąca, podczas Mszy Świętej Zbiorowej za wstawiennictwem św. Maksymiliana. Nie bójmy się modlić w naszych intencjach i za siebie nawzajem. Niech wyrazem naszej modlitwy będzie również zapalona świeca wotywna u Matki Bożej Fatimskiej.

Organizatorzy Świątecznej Zbiórki Żywności pragną wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej organizacji i przeprowadzenia. Zebraliśmy 744 kg produktów spożywczych. Za okazane wsparcie i życzliwość osobom potrzebującym oraz bezinteresowną chęć czynienia dobra – dziękujemy!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi informuje, że do dnia 11 kwietnia 2024 r. potrwają zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025. Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły można wypełnić samodzielnie na stronie internetowej: www.sp-kety.nabory.pl/ lub dokonać osobistego zapisu w sekretariacie szkoły, podając pesel dziecka. Bliższe informacje można ponadto uzyskać, zaglądając na stronę internetową: www.spnowawies.edukacja.kety.pl lub dzwoniąc do sekretariatu szkoły: 33 845 36 18.

Bóg zapłać rodzinom: z ul. św. Floriana za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Św. Floriana: 48 – 77; ul. W. Jagiełły: 1 – 20, ul. Jagiellońskiej: 4 – 18; ul. Jana Pawła II nr 6 w środę i dodatkowo sprzątanie w sobotę po Rezurekcji z ul. Oświęcimskiej (nr nieparzyste 1 – 83).

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.