Niedziela Bożego Miłosierdzia

„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”

/św. Jan Paweł II /

W II niedzielę wielkanocną – 8 kwietnia - obchodziliśmy Święto Miłosierdzia Bożego. 30 kwietnia 2000 roku – w dniu kanonizacji siostry Faustyny - Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił to święto dla całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Miłosierdzia.

Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).”

Przygotowaniem do tego święta była nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. „Święto Miłosierdzia Mojego wyszło z wnętrzności [Moich] dla pociechy świata całego (Dz. 1517).”

W tym dniu w naszej świątyni na zaproszenie ks. proboszcza M. Wądrzyka wystąpiła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi z przedstawieniem „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś!”, które zostało przygotowane pod opieką p. M. Rodak, p. B. Ba-Gawędy i p. B. Matusiak. Mury kościoła rozbrzmiewały radością ze Zmartwychwstania Pańskiego. Kiedy cieszą się dzieci, cieszy się cały świat.

Wierzę w potęgę dobra, prawdy, cnoty -
w kapłaństwo pieśni, co z odrętwień budzi
I myślom tęskne, wyższe daje wzloty
i kwiaty piękna sieje w sercach ludzi....
Wierzę w Królestwo miłości i wiary
Co się z nadzieją jasnych dni przybliża
Wierzę, że wszystkich idei sztandary
Razem się kiedyś schylą u stóp Krzyża!”

/Z. Kleczkowska/