Rok 2018

• Święto Świętej Rodziny

30 grudnia w naszej świątyni modliliśmy się w intencji rodzin. To święto Najświętszej  Rodziny, ale równocześnie wszystkich rodzin, bo one są wypełnieniem woli Boga.
  • Boże Narodzenie 2018

„Chcemy ujrzeć Jezusa”
    (J 12,21)

Tęsknota za Bogiem, za drugim człowiekiem, za Miłością zostaje zaspokojona w ten szczególny czas – Boże Narodzenie.

• Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny - Godzina Łaski

Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Godzina Łaski
    8 grudnia 2018 r. w Godzinę Łaski - od 12.00 do 13.00 - modliliśmy się w naszym kościele do Matki Bożej.

Barbórka 2018
    4 grudnia o godz. 10.00 została odprawiona w naszej parafialnej świątyni Eucharystia w intencji  górników i ich rodzin, w której uczestniczyły poczty sztandarowe reprezentujące: górników, OSP, Szkołę Podstawową w Nowej Wsi oraz  PSL.

• Czuwanie ze św. Janem od Krzyża

1 grudnia kolejny raz zatrzymaliśmy się na chwilę, aby spotkać się z Bogiem. Adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, sięgając do przemyśleń i poezji mistyka, karmelity - św. Jana od Krzyża.
  • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Królestwo miłości to królestwo Chrystusa. Nie ma nic wspólnego z dosłownym rozumieniem tego słowa w kontekście polityki i historii, która pokazuje jak kruche są dzieje różnych ludzkich tworów.
  • Wskrzeszona walką, miłością i modlitwą.

„Modlitwy idą i wracają. Nie ma niewysłuchanej.”

Po 123 latach niewoli mamy wolną Polskę. Jan Paweł II powiedział: „Nie może być Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie”.
  • Czuwanie ze św. Katarzyną z Genui

Zanurzona w tej gorejącej otchłani miłości, trwam w nieustannym zjednoczeniu z mym najdroższym Bogiem i spokojnym sercem przyjmuję wszystko, co Mu się tylko podoba zdziałać w mojej duszy.”

• Uroczystość ku czci św. Jana Kantego

20 października w czasie uroczystej Mszy św. ku czci św. Jana Kantego kazanie wygłosił w naszym kościele zaproszony przez ks. proboszcza M. Wądrzyka -  ks. Sławomir Malisz – wikariusz parafii NSPJ w Kętach.

• XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

„Po jakimś długim czasie zdołałem zrozumieć, że nie chcesz, ażebym był ojcem, nie stając się dzieckiem. Dlatego właśnie przyszedł na świat Twój Syn. Jest On całkowicie Twój”.
    /K. Wojtyła „Promieniowanie ojcostwa”/
Strona: 1 2 3 4 5