Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Królestwo miłości to królestwo Chrystusa. Nie ma nic wspólnego z dosłownym rozumieniem tego słowa w kontekście polityki i historii, która pokazuje jak kruche są dzieje różnych ludzkich tworów.

„[..] Królestwo Boże opiera się na Jego miłości i zakorzenione jest w sercach, udzielając tym, którzy Go przyjmują pokoju, wolności i pełni życia.”

Dzisiaj w naszej świątyni podczas Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów przyjętych zostało sześciu kandydatów, którzy przez okres jednego roku systematycznie przy pomocy ks. Wojciecha Pastwy, rodziców oraz dwóch lektorów przygotowywali się do tej posługi.
Zdecydowali, że światłem ich życia będzie Chrystus. To On będzie wskazywał im drogę każdego dnia, który niesie ze sobą oprócz radości także problemy, troski i momenty zwątpienia.

Pamiętajmy[…], że królestwo Jezusa nie jest z tego świata. On może nadać nowy sens naszemu życiu, niekiedy wystawionemu na ciężką próbę przez nasze błędy i grzechy, tylko pod warunkiem, że nie pójdziemy za logiką świata i jego «królów».