„Przybieżeli do Betlejem…”

Nie bogactwo, nie przepych, ale mizerna cicha stajenka przez wieki jest miejscem, do którego zdążają kolędnicy, pragnący wyśpiewać swemu Panu chwałę na wysokości i radość z Jego przyjścia na świat.

14 stycznia – w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – w  naszym kościele wybrzmiały kolędy w czasie Mszy św. o godzinie 9.00 i 11.00 śpiewane przez zespół Nowowsianki.
Liturgię Mszy św. o godz. 16.00 wzbogacił Zespół Górolicki, a po niej wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu dzieci z Fundacji Braci Golec, zespołu Górolicki oraz Orkiestry Dętej z Nowej Wsi.
Kolędowanie tych zespołów staje się tradycją w naszej wspólnocie. Z roku na rok rośnie liczba serc ogrzewających Maleńkiego Jezusa, który przybył zbawić świat. Im więcej nas, tym więcej ciepła i miłości wśród ludzi.