Msza św. ku czci św. Jana Pawła II

"Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią, a nie złorzeczą, i błogosławieństwem ziemię zdobywają".

(św. Jan Paweł II, Homilia, Sopot, 1999 r.)

22 stycznia 2018r. została odprawiona Msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II. Podczas Najświętszej Ofiary  sprawowanej przez ks. Proboszcza M. Wądrzyka nasza wspólnota modliła się we wszystkich polecanych intencjach, wzywając wstawiennictwa Świętego.
Po adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie, uczciliśmy relikwie św. Jana Pawła II, który podczas inauguracji pontyfikatu 22 października 1978r. mówił:

„Chrystus nas kocha i kocha nas zawsze!
Kocha nas wtedy, kiedy Go zawodzimy, kiedy nie spełniamy Jego oczekiwań. Nigdy nie zamyka przed nami ramion swojego miłosierdzia.”

Ufni w Boże Miłosierdzie będziemy wspólnie każdego 22 dnia miesiąca modlić o wstawiennictwo Świętego, który wskazał nam drogę życia i dał nadzieję, bo „nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach."