parafianowawies.info

Pierwsza Komunia Święta

W uroczystość zesłania Ducha Świętego dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa.

„Za chwilę ksiądz będzie dalej odprawiał Mszę świętą, pochyli się, wypowie słowa z Wielkiego Czwartku i nagle po cichu Pan Jezus, ten sam, który urodził się w Betlejem, który umarł na krzyżu, niedostrzeżony, przyjdzie pod postacią białego płatka chleba. Ksiądz podniesie Go wysoko na rękach i wszyscy uklękną ze zdziwienia. Jak to, Pan Jezus, ten który umarł, zmartwychwstał i do nieba wstąpił – tak po cichu przychodzi?”

To pierwsze spotkanie w Komunii Świętej z Chrystusem jest szczególną chwilą w życiu każdego z nas. Jako dorośli ludzie patrzymy jak nasze dzieci, a później wnuki zbliżają się do Tajemnicy Życia Wiecznego i mówią Bogu – tak.

„Pan Jezus przychodzi po cichutku, niedostrzeżony, ukryty pod postacią płatka chleba – mądry…,wszystko wie…”
ks. J. Twardowski