„Jezu, Ty się tym zajmij!”

3 lutego spotkaliśmy się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem ze sługą bożym ks. Dolindo Ruotolo

Sługa boży, ks. Dolindo Ruotolo był człowiekiem, którego wiara i pokora sprawiły, że przetrwał trzydziestoletni okres pomówień i przykrości spowodowany oskarżeniami o rozsiewaniem błędów teologicznych i herezji. Nie załamał się, nie zwątpił i wierzył do końca, że Bóg posługuje się nim, aby oświecać i pomagać innym.  Nie mając nic, był szczęśliwy, ponieważ jego siłą była modlitwa i  wsparcie Tej, która jest matką Chrystusa – Maryi. Ufał Bogu do końca. To On podtrzymywał go Swoją miłością, gdy choroby uniemożliwiały normalne funkcjonowanie.

Odchodząc w swoim duchowym testamencie prosił:

„Pocieszajcie ubogich, napełniajcie nadzieją tych, którzy zawodzą z powodu jej braku, przywróćcie ludziom wiarę, zróbcie wszystko, by pojednali się z Bogiem ci, którzy od Niego odeszli, albo też gorzej – którzy się przeciw Niemu zbuntowali w swoim bólu i żyją w mroku swojej ich świadomości, bez jakiegokolwiek pocieszenie, bez nadziei!”

Dzisiaj i my oddajmy się Jezusowi, a On będzie się o nas troszczył. To, co wydaje się niemożliwe, stanie się możliwe, jeżeli zaufacie i powierzycie Mu wszystkie sprawy i trudne sytuacje.

Zamknij oczy… Nie lękaj się! Jezus zajmie się tym!

Adorację przygotowaną przez Grupę Muzyczną Barka zakończył ks. Wojciech Pastwa indywidualnym błogosławieństwem, które jest dla nas najcenniejszym wsparciem w codziennym życiu.