Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

27 maja dzieci z naszej parafii przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dla każdego z nich i ich rodzin to święto. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego rozpoczynają i kończą dzień. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przypomniała im, jak jest On ważny.
Czasem trudno nam przezwyciężyć strach przed przyznaniem się do Boga. Boimy się drwin, śmiechu, lekceważenia i ataków tych, którzy mówiąc, że są nowocześni, pragną wziąć od życia to, co im się należy. Jednak Miłosierny Ojciec kocha nas i wie, że lęk można pokonać miłością, wiarą i nadzieją.

Znak krzyża św. wzmacnia nas w każdej chwili naszego życia, w najtrudniejszych momentach i tych najpiękniejszych, które zostają w naszej pamięci na długo. A tych nie brakuje ufającym Bogu.

„Jako ochrzczeni w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, jesteśmy mieszkańcami Boga”.

Pamiętam Panie Jezu, kiedy całe serce wypełniło się Tobą. Bądź ze mną zawsze!