„Przyjdź, Duchu Święty !”

Sakrament bierzmowania - 15.03.2018r.
„Przyjdź, Duchu Święty !”

„I wyrośnie różdżka z pnia Jessego,
wypuści się odrośl z jego korzeni.
I spocznie na niej Duch Pański,
duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa,
duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.„     (Iz 11,2)

15 marca 2018r. ks. biskup senior Tadeusz Rakoczy podczas Uroczystej Eucharystii udzielił sakramentu bierzmowania uczniom klas II i III gimnazjum. Czas przygotowań zakończył udział w rekolekcjach wielkopostnych, podczas których ks. Sebastian Rucki głosił Dobrą Nowinę i zachęcał modlitwą do otwarcia się na działanie Ducha Świętego i żywej relacji z Nim, odkrywania bogactwa Jego darów oraz budzeniu w sobie pragnienia nowego życia opartego na natchnieniach i charyzmatach Ducha Świętego.

Nasza młodzież, modląc się o siedem darów Ducha Świętego, prosiła o dar mądrości, rozumu, rady, męstwa, wiedzy (umiejętności), bojaźni Pańskiej i pobożności. Dzięki otrzymanym darom będą mogli patrzeć na otaczający nas świat oczami Boga, widzieć wszystko z perspektywy wieczności, rozumieć to, co najważniejsze: życie, miłość i śmierć, cieszyć się codziennością, duchowym spokojem, czerpać siłę do życia z kontaktu z Bogiem, budować wiedzę o ludziach i świecie na prawdzie, być odpowiedzialnym za siebie i innych i odnosić się do nich  z wrażliwością, łagodnością, delikatnością i serdecznością, ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi Boga.