Niedziela Dobrego Pasterza

IV niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – to przede wszystkim radosny czas dla każdego z nas uświadomienia sobie jak wielka jest Miłość Chrystusa do nas i jak bardzo jesteśmy kochani.

Jezus jest Dobrym Pasterzem – daje życie swoje za owce. Zna je i gotów jest bronić ich zawsze. Ta gotowość daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że owce idą za swoim Pasterzem, który je prowadzi i jak tarcza chroni przed atakiem. Szuka nas, gdy zbłądzimy i pomaga przezwyciężać słabości.

Dzisiejsza niedziela to dla nas również dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Papież Franciszek napisał: “Nie jesteśmy zanurzeni w przypadkowości, ani pociągani serią chaotycznych wydarzeń, ale przeciwnie, nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” Zachęca nas do podjęcia ryzyka wyboru.„(…)Bóg zawsze wychodzi nam naprzeciw i jest Bogiem-z-nami, przechodząc niekiedy zakurzonymi drogami naszego życia i rozumiejąc naszą tęsknotę za miłością i szczęściem, wzywa nas do radości. W różnorodności i specyfice każdego powołania, osobistego i kościelnego, chodzi o słuchanie, rozpoznawanie i życie tym Słowem, które wzywa nas z wysoka i, pozwalając, by owocowały nasze talenty, czyni nas także narzędziami zbawienia w świecie i ukierunkowuje nas ku pełni szczęścia.”

Dziękowaliśmy także Bogu za posługę kapłańską naszego wikarego – ks. Wojciecha, który w poniedziałek będzie obchodził swoje imieniny. Życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Boskiej, otwartości na głos Ducha Świętego w codziennej pracy złożyły mu z tej okazji grupy parafialne działające w naszej wspólnocie i ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk.