w.parafianowawies.info

Uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana 2021

Uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana
15. sierpnia obchodziliśmy w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana. Był to również dzień, w którym dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony oraz za kapłańską posługę ks. Andrzeja Ślęczki.

To szczególne święto zjednoczyło na wspólnej modlitwie przedstawicieli wszystkich środowisk Nowej Wsi.

Nasz patron nieustannie czuwa nad nami, jego całe życie, praca, modlitwa i poświęcenie, są dla nas przykładem, który sprawia, że ciągle chcemy lepiej i mądrzej żyć, dążąc do świętości.

Patrząc na jego cierpienie i miłość do drugiego człowieka w obliczu śmierci, zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma rzeczy małych i nieważnych dla Boga. Każda chwila, każda decyzja, każde słowo przybliża nas albo oddala od Chrystusa.

Codzienny trud rolników jest niełatwym wyzwaniem. To dzięki nim żywność trafia na nasze stoły. Ich praca zasługuje na uznanie i szacunek. Oni sami zaś corocznie po skończonych żniwach dziękują Bogu za Jego dary.

Pożegnania bywają trudne. Posługę w Nowej Wsi skończył ks. Andrzej Ślęczka. Dziękując mu za wspólnie spędzony rok, mamy nadzieję, że jego praca nadal będzie „świadectwem” o Jezusie Chrystusie.

Szczęść Boże!