parafianowawies.info

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 2023

Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo!
Ty za nami przemów słowo, Maryjo!
Miej w opiece naród cały,
Który żyje dla Twej chwały,
Niech rozwija się wspaniały, Maryjo!

Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, to jedna z najważniejszych postaci w polskiej religijności. Jej kult jest bardzo silnie zakorzeniony w historii i kulturze naszego kraju.

Maryja jest patronką Polski od wielu wieków. Według tradycji to Ona była z nami w czasach największych prób dla narodu i pomagała przejść przez trudne chwile. Dlatego jest uważana za Matkę i Królową naszej Ojczyzny.

Maryja, jako Królowa Polski, jest też opiekunką naszych rodzin, pracy, nauki, sztuki i kultury. Pomaga w życiu duchowym oraz wyprasza dla nas błogosławieństwo Boże.

Jej wizerunek można zobaczyć w wielu kościołach, kaplicach i na rynkach miast w Polsce. W dniu Jej święta, które przypada 3 maja, odbywają się uroczystości religijne w całym kraju, a wierni modlą się o Jej wstawiennictwo. Również w naszej parafii wierni trwali na modlitwie.

Podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, prosiliśmy Maryję o wstawiennictwo. Złożyliśmy przed Nią nasze prośby oraz dziękowaliśmy Jej za wszystkie łaski, którymi nas obdarza.

Maryja, Królowa Polski, jest dla nas symbolem nadziei i siły, których potrzebujemy w życiu codziennym. Jej obecność i opieka dają nam poczucie bezpieczeństwa i ukojenia w trudnych chwilach.

Niech Maryja, Królowa Polski, zawsze nam towarzyszy i pomaga w dążeniu do świętości.