Uroczystość 11 listopada - modlitwa za Ojczyznę

„Synkowie moi, da nam to Bóg,
że spadną wreszcie kajdany z nóg
i nim wy męskich dojdziecie sił,
jawą się stanie, co dziadek śnił:
szczęściem zakwitnie krwią wieków żyzny
    łan naszej wolnej Ojczyzny!”
/ J. Żuławski/

11 listopada 2022 roku w naszej świątyni ks. proboszcz Marek Duraj podczas Mszy św. za Ojczyznę prosił o błogosławieństwo dla niej i wszystkich Polaków żyjących w wolnej i niepodległej Polsce.

Po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Droga była pełna krwi i cierpienia. Kolejne pokolenia szukały różnych rozwiązań, pragnąc powrotu naszego kraju na mapę Europy.
Wielu znamy z imienia i nazwiska, wspominając ich co roku, ale są także rzesze bezimiennych, których śmierć opłakiwały tylko rodziny, wierząc, że poświęcenie ich życia dla ojczyzny nie poszło na marne.

W uroczystości wzięły udział Poczty Sztandarowe Braci Górniczej, Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego i Strażaków.

Mamy nadzieję, że Bóg wysłucha naszych modlitw i będzie czuwał nad nami i całą Ojczyzną.