ww.parafianowawies.info

Święto Świętej Rodziny

26 grudnia obchodziliśmy święto Świętej Rodziny. Tradycja świętowania tego dnia sięga XVII wieku. W kalendarzu świąt kościelnych na stałe pojawiło się w czasie pontyfikatu papieża Leona XIII, rozszerzone zostało na wszystkie narody za papieża Benedykta XV.

W czasie Mszy św. o godz. 11.00 modliliśmy się w intencji wszystkich Małżonków, którzy obchodzili w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia swojego małżeństwa. Okolicznościowe pamiątki wraz z życzeniami Małżonkom wręczył na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz Marek Duraj.

Dzień ten jest również patronalnym świętem Domowego Kościoła. W naszej Parafii wspólnota Domowego Kościoła zawiązała się w 2017 roku. Sześć par małżeńskich tworzy jeden krąg. Patronem jest św. M. M. Kolbe.

W czasie nabożeństwa modliliśmy się w intencji rodzin, aby mogły pogłębiać więzi między członkami rodziny. To tutaj człowiek uczy się, w jaki sposób kierować swoim życiem. W rodzinie dowiaduje się, co to jest troska i odpowiedzialność za siebie i innych.

Najświętsza Rodzino, obrazie Trójcy Przenajświętszej na ziemi, wspomagaj nas w naszych potrzebach. Wierzymy, że ze szczególną miłością spojrzysz na każdą rodzinę. Niech każda rodzina stanie się świątynią Bożą, w której panuje wzajemna miłość i pokój.