Św. Mikołaj w naszej parafii 2021

A on ciągle przychodzi…

Urodził się około 270 roku w Licji, w miejscowości Patras. Był długo oczekiwanym dzieckiem. Bóg sprawił, że  „święty Mikołaj okazał się wielkim dobroczyńcą ludzi i człowiekiem głębokiej wiary”.

Minęło wiele stuleci, a on żyje nadal wśród nas. To dzięki niemu pamiętamy o potrzebie ofiarności wobec bliźniego.

Papież Jan Paweł II powiedział, że św. Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.
Św. Mikołaj przyszedł, dzięki dobrym ludziom, do naszej świątyni już 5 grudnia podczas

Mszy św. o godz. 11.00. Symbolicznymi słodkimi podarunkami zostali obdarowani najmłodsi członkowie naszej wspólnoty.

Jak wyglądał? Czym przyjechał?

Nietrudno zgadnąć.

Św. Mikołaj był w stroju biskupa. Jego atrybutami są: anioł z mitrą, chleb, troje dzieci lub młodzieńców w cebrzyku, trzy jabłka, trzy złote kule w dłoni, pastorał, księga, kotwica, sakiewka z pieniędzmi i okręt. Nasz miał worek prezentów.
Dziękujemy Ci św. Mikołaju!