Spotkanie ze świętym Mikołajem 2020

Życie świętych jest niczym innym,
jak wprowadzoną w życie Ewangelią.

św. Franciszek Salezy

Marzymy o spotkaniu ze św. Mikołajem. To ktoś, kto towarzyszy nam od dzieciństwa. Pozostajemy z nim w bardzo zażyłej relacji. Jako dzieci modlimy się do niego, piszemy listy…Ślemy zaproszenia, aby pojawił się u nas 6 grudnia.

Kiedy dorastamy, zaczynamy zdawać sobie sprawę, że jest dla nas kimś więcej niż tylko magicznym staruszkiem z siwą brodą i workiem prezentów na plecach.

Poznajemy jego życie. Zarażeni dobrocią i bezinteresownością poczynań Biskupa z Miry, sami pragniemy dać innym wsparcie, sprawić radość, uczynić ich szczęśliwymi.

Każdy z nas może być św. Mikołajem, jeżeli potrafi dostrzec potrzeby bliźniego i jego problemy. Dzielenie się z innymi tym, co posiadamy, jest najlepszą realizacją Boskiego przykazania miłości.

Aby tradycji stało się zadość, również do naszego kościoła „zawitał” w niedzielne przedpołudnie święty Mikołaj. Powitał go ks. Proboszcz Marek Duraj, zachęcając do obdarowania wszystkich „grzecznych” dzieci.