Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

5. czerwca  2022r. dzieci z klas IV miały możliwość świętowania na  Mszy św. o godz. 11.00 pierwszej  rocznicy komunii świętej. Wspólna modlitwa przypomniała im uroczystą chwilę, jaką przeżyły w ubiegłym roku. Od tej pory mogły w pełni uczestniczyć we Mszy św.

Ks. proboszcz M. Duraj podziękował im za to, że chcą pozostać na drodze, którą wybrały i iść przez życie z Bogiem. Ich święto obchodziliśmy w uroczystość zesłania Ducha Świętego. To dzięki Duchowi Świętemu poszukujemy prawdy i dobra, a ostatecznie Boga.

We wszystkich autentycznych doświadczeniach religijnych, najbardziej charakterystycznym zjawiskiem jest modlitwa. Ze względu na konstytutywne otwarcie ludzkiego ducha na działanie, poprzez które Bóg pobudza go, by przekraczał samego siebie, możemy przyjąć, że każdą prawdziwą modlitwę pobudza Duch  Święty, który w tajemniczy sposób jest obecny w sercach wszystkich ludzi.

Modlitwa jest rozmową z Bogiem.

Życzymy dzieciom klas IV, aby nigdy o niej nie zapomniały.