Relacja z wizytacji kanonicznej 2021

5 i 7 listopada 2021 r. w naszej parafii odbyła się wizytacja kanonicza. Przeprowadził ją bp Piotr Greger.

Złożyły się na nią Eucharystie, koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami za zmarłych, modlitwy za parafian, udzielenie sakramentu bierzmowania grupie młodzieży, spotkania z poszczególnymi grupami modlitewnymi oraz radami parafialnymi działającymi na terenie parafii.

Jesteśmy pełni nadziei, że Dary Ducha Świętego są „zdolne zniszczyć wszelkie zło i urzeczywistnić wszelkie dobro, jeśli człowiek pragnie nawrócić swoje serce.” Powinniśmy wszyscy je nieustannie odnawiać, by stać się „błogosławionymi dziećmi” Bożymi.

Modlitwa do Ducha Świętego
Duchu Święty, proszę Cię
o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie
i Twoich doskonałości Bożych;
o dar rozumu do lepszego zrozumienia
ducha tajemnic wiary świętej;
o dar umiejętności,
abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary;
o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady
i u Ciebie ją zawsze znajdował;
o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie
nie mogły mnie od Ciebie oderwać;
o dar pobożności, abym zawsze służył
Twojemu Majestatowi z synowską miłością;
o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu,
który Ciebie, o Boże, obraża.
Amen.