Pierwsza Komunia Święta 2021

W Eucharystii karmimy się Jezusem.

To dzięki ofierze Chrystusa mamy możliwość spożywania chleba, który przemienia nasze serca i czyni wrażliwymi na potrzeby bliźniego. To, zgodnie ze słowami Jana Pawła II, dzięki Eucharystii kościół żyje. „To sakrament żywej, prawdziwej, substancjalnej i realnej obecności Jezusa Chrystusa w Kościele. Jezus chcąc pozostać z nami do końca świata pozostał z nami pod postacią chleba i wina.”

16 maja 2021r. w naszej świątyni uczniowie klas trzecich po raz pierwszy uroczyście przyjęli do swoich serc Pana Jezusa.

Za to składamy dziękczynienie Bogu. Zwłaszcza teraz, kiedy zmagamy się z tyloma przeciwnościami.

„(…) Serce Jezusa uzdrowi nasze serce z trawiących je chorób (obojętność, nieufność, złe skłonności, chorobliwe pasje, próżne uczucia, ludzkie ambicje…), sprawi, że będzie ono biło tym samym rytmem, jakim bije Jego serce, dla chwały Boga i pokoju ludzi.”

Sprawi, że inaczej spojrzymy na świat i ludzi. Dobrzy, ufni, miłosierni…