parafianowawies.info

Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa

W dniach 25-26 września 2021 roku odbyła się parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, w 80 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Ruszyliśmy śladami  Patrona naszej Parafii.

W Zduńskiej Woli zwiedziliśmy dom, w którym urodził się i wzrastał w miłości do Boga i ludzi mały Rajmund, kościół, w którym został ochrzczony, przyjął I Komunię Świętą i Bierzmowanie.

W Niepokalanowie poczuliśmy ducha i obecność Maksymiliana przebywając w miejscach, w których żył i pracował, po których chodził i  modlił się. Ponadto  byliśmy w muzeum Niepokalanowa,  obejrzeliśmy pojazdy papieskie i Straż Pożarną.

Dziękujemy Przewodnikowi, który ciekawie opowiadał o wielkim dziele św. Maksymiliana Kolbe, szerzącego  kult "Rycerza Niepokalanej" na całym świecie.

Na drodze naszej pielgrzymki znalazła się też Świątynia Opatrzności Bożej w Wilamowie, Starówka w Warszawie, Katedra św. Jana Chrziciela, kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także cmentarz na Powązkach.

Był czas na modlitwę, był i czas wolny.

Wszyscy wrócili z pielgrzymki zadowoleni, uduchowieni z postanowieniem uczestnictwa w kolejnej pielgrzymce parafialnej.

Dzięki wielkie i Bóg zapłać organizatorom pielgrzymki i ks. Proboszczowi, ks. Markowi za duchowe wsparcie.

Pielgrzym