28 LISTOPADA 2021 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

Pan przychodzi, bo chce nas wyzwolić od zła i śmierci, od tego wszystkiego, co uniemożliwia nam prawdziwe szczęście. Bóg przychodzi, aby nas zbawić! Niech ta prawda przenika nasze umysły i serca i pozwoli godnie uczestniczyć w liturgii 1 niedzieli adwentu.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składne na tacę, jak również na konto parafialne.
W ubiegłą niedzielę zebrano na ogrzewanie 10 tyś zł.
+ wpłaty na konto od 1 listopada 2955 zł. Bóg zapłać!

W najbliższą niedzielę modlitwa oraz ofiarą materialną (do puszek) będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.

Msze św. Roratnie będą w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w sobotę o godz. 7.00. Tematem tegorocznym rorat będzie: Droga do Betlejem. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz dziećmi na spotkania roratnie, proszę nie zapomnieć zabierać ze sobą lampionów

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) we wtorek, 30 listopada - święto św. Andrzeja, apostoła,
b) w piątek, 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
c) w sobotę, 4 grudnia - wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Przez jej wstawiennictwo modlimy się za górników oraz ich rodziny. Zapraszamy Górników wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 10.00.
d) w niedzielę 5 grudnia w przed dzień wspomnienia św. Mikołaja zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie ze Św. Mikołajem po każdej Mszy św. Dzieci otrzymają słodki upominek. Przy tej okazji dziękujemy Firmie „Cosmo” za ufundowanie słodkich prezentów dla dzieci naszej parafii.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Spowiedź w tygodniu przed Mszą Św. w piątek od godz. 17.15. Objazd chorych w tym miesiącu tylko przed Świętami w piątek 17 grudnia od godz. 8.15. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, Różaniec i rozmyślanie.

Rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Od tej niedzieli Grupa Charytatywna będzie rozprowadzać świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Potrzebującym. Zachęcamy, by na każdym stole zapłonęła taka świeca podczas wigilijnej wieczerzy. Cena małej świecy 10 zł, dużej 25 zł.

Od dzisiaj można w zakrystii i pod chórem zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Tradycyjnie już ofiary składane przy tej okazji, to nie tylko zapłata za opłatki, lecz także forma wdzięczności za całoroczną posługę pana organisty w naszej świątyni. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia będziemy potrzebowali do dekoracji kościoła choinki. Bardzo prosimy rodziny czy osoby zainteresowane oddaniem czy zakupem o zgłoszenie się w zakrystii.

Od II Niedzieli Adwentu oraz w dniu świąteczne Pan Kościelny będzie po każdej Mszy św. rozprowadzał pakiety świąteczne. To dobra okazja, aby osobiście podziękować Panu kościelnemu za Jego piękną całoroczną posługę w naszej parafii.

W poniedziałek 29 listopada zapraszamy młodzież klas 8 przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie formacyjne. Zapraszamy wraz z młodzieżą na Mszę św. również rodziców.

Dar krwi można będzie złożyć dzisiaj 28 listopada od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym przy kościele NSPJ w Kętach.

Intencja dla Róż Różańcowych na grudzień: O pełne zjednoczenie z Bogiem dla kapłanów.

Bóg zapłać rodzinom z ul. Królowej Jadwigi: 19 – 31; z ul. Staszica: 3 - 55 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Dworska: 1 – 4; z ul. Moniuszki: 2 – 28.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.