parafianowawies.info

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Biblijna
14.04.2024

Dziś przypada 3. niedziela wielkanocna, którą przeżywamy jako Niedzielę Biblijną. Dzisiejsze słowa wskazują nam drogę świadectwa. Jest to droga pokuty będącą walką z grzechem i słabościami. Św. Piotr wzywa: „pokutujcie więc i nawróćcie się, aby wasze grzechy zostały zgładzone”.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak również na konto parafialne.
ZA TYDZIEŃ SPECJALNA OFIARA NA NOWE ŁAWKI DO KOŚCIOŁA.
Przypominamy, że koszt jednej ławki to ok. 7 tyś zł + zrobienie wylewki pod ławkami, zakup i wyłożenie płytkami.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
a) W piątek 19 kwietnia – modlimy się do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na Mszę
św. za zmarłych w ostatnim czasie.
b) W sobotę, 20 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00
zakończoną indywidualnym błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
Modlitwie adoracyjnej przewodniczyć będzie bł. Hanna Chrzanowska, pielęgniarka,
działaczka charytatywna, pedagog.

Przypominamy, aby zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów udających się z naszej diecezji do Łagiewnik, do swoich rodzin w dniu 30 kwietnia. Ilość zdeklarowanych na nocleg ok. 250 osób. Jest to duża liczba osób a do tej pory mamy zgłoszonych bardzo mało miejsc. Polecamy rozważyć tę sprawę.

Bóg zapłać rodzinom: z ul. P. Skargi: 3 – 43, Długosza: 1 – 16; Kołłątaja: 1 – 10 za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Oświęcimska (parzyste): 2 – 110.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.