16 CZERWCA 2024 r.

Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Dwie przywołane dziś przypowieści są żywymi obrazami mówiącymi o wzroście królestwa Bożego. Pan Jezus zwraca uwagę, że źródłem owocności wszelkich działań – indywidualnych i wspólnotowych – jest łaska Boża, niewidzialne, ale realne i skuteczne działanie samego Boga, co można dostrzec tylko oczyma wiary. Świadomość, że całe nasze życie opiera się na darach Bożej łaski, że ono samo w sobie jest darem, nie może jednak prowadzić do bezczynności czy braku współpracy z darem Bożej łaski.

Bóg zapłać za ofiary składane na tace i konto parafialne.
Dzisiaj specjalna składka przeznaczona jest na potrzeby parafii
na ławki do naszego kościoła.

Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu po Mszy św., w niedzielę o godz. 15.30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) w poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
b) we wtorek, 18 czerwca o godz. 16.00 Ks. Bp Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klasy 8 z naszej parafii, spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziny w poniedziałek od godz. 17.00, na Mszę św. zapraszamy wszystkich z rodziny i parafian.
c) w piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i Koronkę za zmarłych w ostatnim czasie. To także ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów oraz wychowawców na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00.

Przypominamy, że przy ołtarzu bocznym znajduje się "księga intencji serc", w której można zapisać: prośby i podziękowania za wstawiennictwem NMP Fatimskiej i  Św. Maksymiliana. Można też wrzucić  w domu napisane intencje do otworu w stoliku. Będą one odczytywane  14 dnia każdego miesiąca  podczas nabożeństwa do Patrona naszej parafii. Dziękujemy Panu Markowi Bolkowi za wykonanie specjalnego stolika.

W sobotę 22 czerwca Strażacy obchodzą Jubileusz 130 lat OSP Nowa Wieś. Od godziny 15.00 będą dostępne atrakcje dla dzieci, o godz. 16.00 uroczysta Msza św. w naszym kościele, a wieczorem organizowany festyn. Szczegółowe informacje na stronie FB OSP NOWA WIEŚ oraz na plakatach.

Bóg zapłać 5 rodzinom młodzieży bierzmowanej za wysprzątanie kościoła i pozostałym za złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Żeromskiego: 2 – 31.

Od dnia 19 czerwca rozpoczną się prace przygotowujące miejsca na nowe ławki w dwóch środkowych rzędach. W związku z tym ogromna prośba do mężczyzn, o pomoc w rozbieraniu starych ławek, wyniesieniu z kościoła i załadowaniu do transportu. Rozpoczniemy o godz. 10.00. Ławki stare zostaną zutylizowane ze względu na zniszczenia i kornika niszczącego ławki. Jednak, gdyby ktoś chciał taką ławkę zabrać do siebie, jest taka możliwość właśnie w tym dniu, zostawiając za nią cegiełkę na nową ławkę do naszego kościoła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.

zamknij