parafianowawies.info

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2022

"Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia". Słowa Pana Jezusa skierowane do św. Faustyn były inspiracją do ustanowienia święta, które obchodziliśmy 24 kwietnia.

To dzień, w którym dla wszystkich dusz, które pragną przebaczenia są otwarte ramiona Chrystusa. Każda dusza pragnąca oczyszczenia może dostąpić po spowiedzi i Komunii świętej zupełnego odpuszczenia win.

W dzisiejszych czasach, kiedy tak wielu ludzi cierpi z powodu wojny, tylko Boża miłość może uratować świat. Każde ludzkie życie jest cenne. Wszyscy popełniamy błędy i wszyscy dzięki Ofierze Chrystusa możemy podnieść się z każdego upadku.

W ten szczególny dzień składaliśmy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej ks. Proboszczowi Markowi Durajowi z okazji jego imienin.  W czasie Mszy św. o godz. 11.00 modliliśmy się, aby był silny mocą miłości i wiary, którą ofiarował nam Jezus Chrystus.