Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski

Polacy w sposób wyjątkowy od wieków czczą Maryję – Matkę Jezusa.

Znane z kart historii postacie: Bolesław Chrobry, Władysław Herman, Zygmunt I Stary, Bolesław Wstydliwy, Jan Sobieski, Stefan Czarniecki, Tadeusz Kościuszko, Stanisław Żółkiewski, ale także szlachta, mieszczanie i chłopi oddawali się Jej w opiekę i dziękowali za wstawiennictwo, budując kaplice, kościoły oraz poświęcając jej różne nabożeństwa w ciągu całego roku.

Mancipium Mariae – to słowa, które każdy z nas mógłby powtórzyć.

Każdy jest haec praeside tutus.

W naszej polskiej tradycji i kościele jest kimś wyjątkowym. Aby się z nią spotkać i pomodlić do Niej, ludzie zatrzymują się przy przyrożnych kapliczkach. Jest ich coraz mniej, ale te, które są, żyją swoim własnym życiem. Z dala od światowego blichtru, sławy i rozgłosu.

Tam, w ciszy otwierają się nawet najbardziej obolałe serca i dusze. Tam, gdzie brzemię cierpienia przygniata do ziemi i przeraża, słychać błagalne wołanie: Matko, pomóż!

I jak pokazała historia naszego narodu, nigdy nas nie opuściła w potrzebie.

Jest naszą Królową i ukochaną Matką.

Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 modliliśmy się także w intencji ojczyzny i pokoju.

Na uroczystości obecne były poczty sztandarowe oraz Orkiestra Dęta z Nowej Wsi.

Zebranym za wspólną modlitwę i obecność podziękował ks. proboszcz Marek Duraj.