Msza Święta w intencji członków PSL i ich rodzin z Koła w Nowej Wsi

Duchu Święty, prowadź!

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

23 maja przeżywaliśmy Uroczystość zesłania Ducha Świętego.  W tym dniu również o godzinie 11.00 na Mszy św. modliliśmy się o błogosławieństwo dla członków, rodzin i sympatyków PSL-u. W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Gminy Kęty - p. Krzysztof Klęczar, Prezes PSL-u Gminy Kęty - p. Łukasz Plewniak, Sołtys Nowej Wsi – p. Dorota Kusak oraz Poczet Sztandarowy PSL-u.

Uroczystość zesłania Ducha Świętego przypomina nam, jak wielkie dary otrzymaliśmy w czasie bierzmowania. Języki ognia, które ukazały się nad głowami Apostołów i nas ogrzewają, i oświecają życiowe drogi, jeśli tylko chcemy, aby ziarno rzucone, wydało plon.

Dzięki darowi mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni  Bożej kształtujemy siebie na obraz i podobieństwo Boga.

Ważne, aby w swoim życiu każdy pamiętał o obecności Ducha Świętego, modlił się do niego i otworzył swoje serce na jego działanie.

Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę.
O to dziś błagam Cię.
Przyjdź w swojej mocy i sile.
Radością napełnij mnie.

Przyjdź jako Mądrość do dzieci.
Przyjdź jak ślepemu wzrok.
Przyjdź jako moc w mej słabości.
Weź wszystko, co moje jest.

Przyjdź jako źródło pustyni.
Mocą swą do naszych dusz.
O niech Twa moc uzdrowienia.
Dotknie, uleczy mnie już.