Grudniowa adoracja z bł. Jakubem Alberionem

Przyjdźcie do Mnie wszyscy.

Jakub Alberione był przewodnikiem grudniowej adoracji przygotowanej przez Grupę Muzyczną Barka zakończonej indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Adorując Najświętszy Sakrament w 1900 roku, Jakub Alberione, doznał szczególnego przeżycia. „Zrozumiał wówczas, że od Jezusa płynie wszystko, że u Niego obecnego w tabernakulum jest wszelkie światło i pomoc. Od tej pory czuł się głęboko zobowiązany do służby Kościołowi i ludziom nowego wieku.”

Poszukiwał dróg odpowiedzi na nowe potrzeby Kościoła i świata.

Stworzył wspólnotę zakonną - Towarzystwo św. Pawła. Szukał nowej drogi dotarcia do ludzi, aby mogli poznać Boga. Pauliści poświęcają się pracy ewangelizacyjnej poprzez środki społecznego przekazu: radio, telewizję, film, książki, prasę. Celem ich działalności była pomoc ludziom w poznaniu słowa Bożego.

Błogosławiony Jakub Alberione, cierpiąc fizycznie i duchowo, mówił:  „Jezus odkupił nas przez swój krzyż; teraz kolej na nas, abyśmy zbawiali świat przez nasz krzyż”.

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają – tylko Bóg - niezmiennie - od wieków, czeka na nas…