ww.parafianowawies.info

Barbórka 2021

4 grudnia podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej przez ks. proboszcza Marka Duraja dziękowaliśmy Bogu i patronce górników – św. Barbarze za opiekę i wstawiennictwo.

Od lat w tradycji naszego społeczeństwa ten dzień jest dniem szczególnym. Wielu naszych bliskich przez pokolenia pracowało w okolicznych kopalnych. Przeżyli tam różne chwile. Historia naszego narodu jest bolesna. Górnicy to „twardzi ludzie” – ciężka praca w trudnych, niebezpiecznych warunkach sprawiła, że potrafią cenić prawdziwe wartości. To te wartości sprawiły, że obok Pocztu Sztandarowego” Górników w naszym kościele podczas nabożeństwa stał Poczet Sztandarowy Szkoły. Dla młodych pokoleń przykład dobrego wyboru.

Barbórka jest raz w roku, ale my rozmawiając z Bogiem, możemy każdego dnia wspomóc górników, modląc się do św. Barbary.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Barbary
Święta Barbaro, któraś zostawiła Kościołowi
świetlany przykład czystości i męstwa,
wstaw się za nami do Boga,
abyśmy przez Twoje zasługi
otrzymali pomoc we wszystkich potrzebach
oraz obronę we wszystkich niebezpieczeństwach.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Święta Barbaro, módl się za nami.